Rezerwacja zarezerwuj nocleg
Jarmark_bozonarodzeniowy - 2013-11-06

 Nasz hostel wrocławski sąsiaduje bowiem bezpośrednio z jarmarkiem bożonarodzeniowym, który na trwałe wpisał się w tradycyjne wrocławskie przygotowania świąteczne. Malownicze drewniane kramy, na których można kupić prawie wszystko, co kojarzy się ze świąteczna atmosferą, wypełniają ulicę Świdnicką od przejścia podziemnego, aż po południową pierzeję wrocławskiego Rynku. Nowością jest to, że kramy wkraczają coraz dalej – w ulicę Oławską, a nawet na przeciwległą, północną pierzeję Rynku.

Rezerwując tani nocleg we Wrocławiu w naszym hotelu Corner w okresie przedświątecznym macie więc Państwo dodatkową atrakcję – niepowtarzalnej aury, ciepłej scenerii, serdecznego gwaru i niespiesznych świątecznych zakupów. Rzemieślnicy i twórcy tworzący z pasją (czasem na miejscu!), nawiązujący do tradycji, napawają optymizmem mieszkańców i gości, pozytywnie wpływając na odwiedzających kiermasz.

Od miodu po biżuterię, od drewnianych zabawek po suszone grzyby, od ciepłych czapek, szali i swetrów po prawdziwe arcydzieła rzemieślnicze, od książek po regionalne przysmaki – pełne niespodzianek są jarmarczne kramy.

Nawet jeśli Twoim zamiarem nie są świąteczne zakupy – jarmark oferuje niecodzienne urozmaicenie gastronomicznej oferty miasta. Przysmaki na ciepło i zimno zaspokoją i głodnych i spragnionych. Dla tej atmosfery, dla okazji niecodziennych zakupów warto przewidzieć o jeden więcej nocleg we Wrocławiu.

Jarmark w mieście tak wielokulturowym jakim jest Wrocław oprócz regionalnych wyrobów i specjałów przyciąga międzynarodowe towarzystwo – tak sprzedających, jak i kupujących. Znów można się spodziewać przysmaków litewskich (chleb z kminkiem czy kiełbasa z łosia), gamy holenderskich serów, belgijskich czekoladek i ukraińskich ziół czy peruwiańskich toreb . Spodziewani są także kupcy z Austrii, Niemiec, Węgier.

Wrocławskiego charakteru dodadzą z pewnością krzątające się po jarmarku krasnale, które chętnie pozują do pamiątkowych zdjęć. Oprócz kramów uliczki okalające rynek ozdabiają choinki i świąteczne neony.

Nawet jeśli jesteś tu tylko na chwilę, jako gość wrocławskiego hostelu czy schroniska (Wrocław), z pewnością oczaruje cię świąteczny klimat miasta.